072-3952801

לשיחת ייעוץ חינם

החלטתם לערוך הסכם ממון או הסכם חיים משותפים?

בואו נעשה את זה יחד בדרך בטוחה, פשוטה ונעימה.

צרו איתי קשר לשיחת יעוץ ללא עלות ☎

נעים מאוד, אני קרן
ואני מזמינה אותך לתהליך קצר
לעריכת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים

הסכם ממון והסכם חיים משותפים

תמונת עיגול קרן

מהו הסכם ממון?

 • הסכם ממון הוא הסכם שנערך בין זוגות נשואים או זוגות לפני נישואים.
 • הסכם ממון נועד להסדיר את ענייני הרכוש בין בני הזוג והוא לא משאיר פתח לתוצאות לא רצויות מבחינת חלוקת הרכוש במקרה של פרידה.
 • בהסכם ממון, בני הזוג רשאים להגדיר איך הם יפעלו לגבי רכוש של כל אחד מהצדדים וכן מה יקרה עם הרכוש שבני הזוג יצברו יחד במהלך החיים המשותפים.
 • הסכם ממון שנערך לפני נישואים – יאושר בפני נוטריון, והסכם שנערך לאחר נישואים – יאושר בפני בית משפט לענייני משפחה.
 • במסגרת הדיון לצורך אישור ההסכם, השופט מברר עם הצדדים להסכם שהוא אכן תואם את רצונותיהם ולאחר אישור ההסכם, כל שינוי שהצדדים מבקשים לערוך, מצריך אישור של בית המשפט.

מהו הסכם חיים משותפים?        

 • הסכם חיים משותפים הוא הסכם שיכול להערך בין בני זוג שלא מתכוונים להתחתן, בין אם הם נחשבים כידועים בציבור ובין אם לא, בין כאשר מדובר בגבר ואשה ובין כאשר מדובר בבני זוג מאותו מין.
 • הסכם חיים משותפים יכול להיות רחב יותר מהסכם ממון והוא יכול לכלול התייחסות לנושאים נוספים על ענייני הרכוש.
 • על אף שהסכם חיים משותפים לא מצריך אישור כלשהו והוא מקבל תוקף משפטי מיד עם חתימת הצדדים על גביו, על מנת למנוע מחלוקות בעתיד, רצוי לאשר את ההסכם בבית המשפט.
 • הסכם כזה מהווה ראיה לקיומה של זוגיות מול רשויות המדינה והוא מנטרל את אי הבהירות בנושא הרכוש וחלוקתו במקרה של פרידה.
 • הסכם חיים משותפים כולל את הצהרת הצדדים שהם בני זוג וכן את התייחסותם המפורטת לנושא הרכוש הקיים ורכוש עתידי ואופן החלוקה שלהם במקרה של פרידה.

יתרונות הסכם ממון והסכם חיים משותפים:

 • היתרון המשמעותי בשני ההסכמים – גם בהסכם ממון וגם בהסכם חיים משותפים, בני הזוג מגדירים בעצמם את ענייני הרכוש, באופן שתואם את רצונותיהם ואת השקפותיהם.
 • הסכם ממון והסכם חיים משותפים שנערכים באופן מדוייק וברור, בהתאם לרצונות בני הזוג – מעניקים וודאות ובטחון באשר לענייני הרכוש בין בני הזוג.
 • בשני ההסכמים – בני הזוג רשאים לקבוע כל חלוקה שנראית טובה ומתאימה בעיניהם, מבלי להיות כפופים לקביעות של החוק בהקשר הזה.
  • ההסכמים מתאימים לכל זוג שבוחר להמנע מהחלת הוראות החוק או מאי וודאות, בכל הנוגע לחלוקת הרכוש במקרה של פרידה.
פס אפור נייד

אני מזמינה אתכם לפנות אלי בכל שאלה
התקשרו אלי לטלפון
054-7537857
או השאירו פרטים
ואדאג לחזור אליכם בהקדם
 לשיחה ראשונה ללא עלות

אני מזמינה אתכם לפנות אלי בכל שאלה.

לשיחה ראשונה ללא עלות, חייגו 072-3952801

או השאירו פרטים

ואדאג לחזור אליכם בהקדם

מה תקבלו בתהליך איתי

עיצוב עיגול-זהב וי

הקשבה והכלה

עיצוב עיגול-זהב וי

הבנה ומתן מקום מכבד לצרכים ולרצונות של כל אחד מכם

עיצוב עיגול-זהב וי

תיווך הצרכים והרצונות ביניכם

עיצוב עיגול-זהב וי

נסיון כעו"ד וכמגשרת בליווי זוגות בעריכת הסכמי ממון והסכמי חיים משותפים

כל אלה, יאפשרו לכם לבטא את מה שחשוב לכם עד ליצירת הסכם שמשקף את הרצונות שלכם.

"הגענו לקרן עם התלבטות אם לערוך הסכם ממון וזכינו ליחס מקצועי ונעים ולבבי. המקצוענות של קרן והאכפתיות שלה עזרו לנו להגיע להחלטה ולעשות את זה יפה".

א.פ ו ד.ו

, תל אביב

 "קרן מגיעה בגישה מקצועית ונרתמת. היא הסבירה לנו מה כולל ההסכם, ענתה לשאלות שלנו ועזרה לנו להסתדר גם בנושאים שקשורים ליחסים עם המשפחות שלנו".

ש.מ ול.ה

, פתח תקווה

"כשמגיעים לקרן רואים את ההבדל. קרן לא באה רק כדי לסיים, אלא היא באה כדי לעזור באמת. היו לנו רגעים שחשבנו שלא נצליח להגיע להסכם, אבל קרן לא ויתרה לנו ונתנה מעצמה והיום אנחנו אחרי הכל ומאוד מרוצים, בזכות הגישה שלה".

 

פ.ל וג.כ

, ראשון לציון

מה אני מביאה איתי?

לב קטן עיצובנסיון וידע כעו"ד וכמגשרת וליווי בני זוג בתהליך ליצירת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים שעונה על רצונות הצדדים.

לב קטן עיצובמקצוענות, יכולת הקשבה, אנושיות גדולה, רגישות ואכפתיות.

לב קטן עיצובליווי ומתן מענה לשאלות ולחששות שעולים תוך כדי התהליך.

לב קטן עיצובנסיון כעו"ד וכמגשרת משפחתית וליווי בני זוג ובני משפחה בתהליכי גישור עד ליצירת הסכם.

מי אני? 😊

נעים מאוד, אני קרן, 
עו"ד ומגשרת בעלת ניסיון רב.

שמי קרן זילברמן, עו"ד ומגשרת עם נסיון רב. אני ילידת שנת 1972, אמא לשניים וגרושה בטוב, תודה לאל, חברה בלשכת עורכי הדין משנת 2002, בוגרת תואר ראשון במשפטים (LL.B) ותואר שני במשפטים (LL.M), מגשרת משפחתית ויועצת ומטפלת זוגית.

 

את המסלול המשפטי שלי התחלתי בלימודי התואר הראשון במשפטים, כאשר בסיומו התמחיתי בבית המשפט המחוזי בתל אביב ובמקביל להתמחות השלמתי את לימודי התואר השני במשפטים ושימשתי כעוזרת הוראה וכמתרגלת לסטודנטים למשפטים. במהלך השנים, עבדתי לצד בכירי עורכי הדין בתחום דיני המשפחה ואחרי שצברתי ידע ונסיון בתחום, הקמתי משרד עורכי דין משלי וליוויתי נשים וגברים, אמהות ואבות, בהליכי גירושין כעו”ד למשפחה וכמגשרת.

 

בשלב מסויים, מתוך נסיון חיי שכולל את נסיוני המקצועי ואת נסיוני האישי – הבנתי שאפשר וצריך אחרת. הבנתי שקושי או משבר בזוגיות הם לא סיבה לניהול מאבק בשום מקרה ושכל זוג שחווה קושי וכאב, יכול לבחור אם להשאר בטוב (לאחר תהליך של יעוץ וטיפול זוגי) או אם להפרד בטוב (לאחר תהליך גישור).

 

הבנתי שבני זוג שנמצאים במשבר או בקושי צריכים יד מכוונת שתעזור להם להחזיר את הטוב לזוגיות והחלטתי, בנוסף להיותי מגשרת הרבה שנים, לרכוש השכלה נוספת וידע נוסף ולמדתי גם יעוץ וטיפול זוגי.

 

מאז ההחלטה שקיבלתי וההכשרה הנוספת שלי כיועצת ומטפלת זוגית, אני מלווה זוגות במספר תהליכים שונים – תהליך של יעוץ וטיפול זוגי, תהליך גישור לגירושין ותהליכים ליצירת הסכם ממון או הסכם חיים משותפים.

 

בכל אחד מהתהליכים שאני מלווה, אני מתייחסת למה שכל אחד מבני הזוג מביא איתו ומציעה פתרונות רלוונטיים, שמאפשרים לקיים כל בחירה של בני הזוג בהבנה וברוח טובה. 

 

 

החוזקות שלי:

 

 • בנוסף לנסיון ולידע שאני מביאה איתי ולפני הכל – אני מאוד מאמינה במה שאני עושה ואני מאוד מחוברת לזה. זה המקום שבו אני מביאה את עצמי כמו שאני – אנושית ורגישה, חמה, אוהבת ומסורה לעשייה.

 

 • בהיותי עו"ד ומגשרת הרבה מאוד שנים וכמי שמלווה זוגות בהקשרים אישיים ורגישים, אני מעניקה לזוגות שמגיעים אלי את הבטחון, את הידע ואת ההכוונה שהם צריכים והדבר הזה משרה אווירה טובה ומאוזנת.

 

 • התפקיד שלי כעו"ד וכמגשרת הוא להיות קשובה לרצונות ולצרכים של כל אחד מהצדדים ולעזור לבני הזוג להגיע להבנות עד ליצירת הסכם.
תמונה קרן זילברמן
פס אפור נייד

אני מזמינה אתכם לפנות אלי בכל שאלה
התקשרו אלי לטלפון
054-7537857
או השאירו פרטים
ואדאג לחזור אליכם בהקדם
 לשיחה ראשונה ללא עלות

אני מזמינה אתכם לפנות אלי בכל שאלה.

לשיחה ראשונה ללא עלות, חייגו 054-7537857

או השאירו פרטים

ואדאג לחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן